CIOR/CIOMR Suvekongress Tallinnas
4. augustil algas kommunismiohvrite memoriaali juures korraldatud avatseremooniaga NATO reservohvitsere ühendava CIORi suvekongress, mis ühe lisavõimalusena aitab tutvustada Eesti reservteenistusel põhinevat riigikaitsesüsteemi.
„Oleme koos Soomega, kus samuti on tugevalt ajateenistusele põhinev reservteenistus, läänemaailmas selles osas esirinnas,“ rääkis Eesti Reservohvitseride Kogu esimees major Andre Lilleleht. „Suvekongressi korraldamisel on tehtud ära väga suur töö. Oleme koos liitlastega pannud kokku mahuka ja muljetavaldava ürituste sarja.“
CIORi suvekongress koosneb tänaseks lõppenud keeleakadeemiast, sõjalis-sportlikust mitmevõistlusest MILCOMP, tsiviil-militaarkoostöö õppusest CIMEX ja noorte reservohvitseride akadeemiast YROW. Kolmapäeval 7. augustil korraldataval sümpoosionil arutatakse reservväe rolli üle NATO riikides. Välisesinejate kõrval räägivad Raul Rebane ja kindral Riho Terras tänastest hübriid- ja julgeolekuohtudest.
Suvekongressil osaleb üle 500 reservväelase 26 riigist. Lisaks NATO ja Euroopa Liidu riikidele on kohal reservohvitserid Lõuna-Aafrikast, Argentiinast, Tuneesiast ja Ukrainast.
1948. aastal loodud rahvusvaheline reservohvitseride konföderatsioon CIOR (Confédération Interalliée des Officiers de Réserve) on suurim reservohvitseride esindusorganisatsioon maailmas, mis ühendab pea miljonit reservväelast 36 riigist.
Organisatsiooni peamised ülesanded on NATO nõustamine ja toetamine reservteenistuse küsimustes, reservväelaste esindamine suhetes tööandjatega ning reservohvitseride professionaalne arendamine.
1997. aastal asutatud Eesti Reservohvitseride Kogu ühendab täna pea 400 reservohvitseri erinevatelt elualadelt. Sel aastal on Eesti koos Ühendkuningriigiga CIORi eesistujamaa.